Hajdari pas suksesit në Tiranë: Nuk ka qenë e lehtë pas një viti më shumë vështirësi

Atletika

Hajdari pas suksesit në Tiranë: Nuk ka qenë e lehtë pas një viti më shumë vështirësi

Nga: K. Goca Më: 23 tetor 2022 Në ora: 20:20
Hajdari në majtë

Atleti Musa Hajdari së bashku me Astrit Kryeziun sot garuan në Maratonë ndërkombëtare të Tiranës. 

Hajdari zuri vendin e dytë dhe Kryeziu të tretin në 10 kilometra.

Një garë e fortë por erdhën në shprehje përgatitjet e Hajdarit, i cili arriti me kohë të kaluar për 32 minuta e 13 sekonda.

“Të them të drejtën nuk ka qenë e lehtë pas një viti më shumë vështirësi, për shkak të lëndimeve që kisha, por fal Zotit i kam tejkaluar.

Image

Hajdair - i dyti

Ka qenë terren jo i lehtë pasi ka pas shumë ulje - ngritje, me një fjalë nuk ka pas terren për vrapim stabil që e ka vështirësi tejmase futjen me një rezultat  edhe më të mirë se sa që isha.

Realisht nga ky sezon e tutje kemi vendos të futemi në vrapime më të gjata 3000 metra e më gjatë”, thotë Hajdari për gazetën kombëtare ”Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat