Dikur atletë, sot me pozita në federata të ndryshme në Kosovë

Atletika

Dikur atletë, sot me pozita në federata të ndryshme në Kosovë

Nga: K. G. Më: 5 nëntor 2022 Në ora: 19:33
Abdurrahman Shkodra, majtas, Naim Muja në mes dhe Gazmend Maxhuni, djathtas

Para shumë viteve, Abdurrahman Shkodra, Naim Muja dhe Gazmend Maxhuni, kanë qenë atletë!

Dikur luftonin për rezultate në atletikë, tani janë në pozita në federata të ndryshme.  

Muja është kryetar i Federatës së Mundjes së Kosovës, ndërsa Maxhuni është sekretar i përgjithshëm i Federatës së Triatlonit të Kosovës dhe Shkodra – sekretar i përgjithshëm i Federatës së Atletikës së Kosovës.

Për dallim nga Muja e Maxhuni, Shkodra mburret për faktin se me atletik ka suksese veçmas në disiplinën teknike me Muhamet Ramadani, kampion i Evropës U20 në hedhjen e gjyles.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat