Gresa më e mira në Gjysmë Maratonën “Gjilani 2022 – Vrapojmë Shtigjeve të Agimit”

Atletika

Gresa më e mira në Gjysmë Maratonën “Gjilani 2022 – Vrapojmë Shtigjeve të Agimit”

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 21:18
Gresa Bakraçi

Atletja Gresa Bakraçi e Besës së Pejës, ka triumfuar në Gjysmë Maratonën “Gjilani 2022 – Vrapojmë Shtigjeve të Agimit”.

Në një garë të fortë, Gresa doli e para, me kohë të kaluar për 1.29, 30 orë, duke e lënë pas Biljana Kiradijeva.

Në vend të tretë renditet Naile Seferaj, e cila e ka kohën më të dobët për 6 minuta se fituesja e garës. 

Renditja 

1. Gresa Bakraçi (Besa) 1.29, 30 orë
2. Biljana Kiradijeva (AC Kiradijev) 1.30, 46
3. Naile Seferaj (Gërmia 555) 1.35, 51
4. Odea Belegu (Besa) 1.38, 43
5. Elisabeth Schleicher (Vienna) 1.51,41

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat