Tirron Mamusha mburret me suksesin e fundit në Shqipëri

Atletika

Tirron Mamusha mburret me suksesin e fundit në Shqipëri

Nga: K. G. Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 16:39
Tirron Mamusha

Atleti gjakovar, Tirron Mamusha, vazhdon me rezultate të lakmueshme në 1.500 dhe 3.000 metra.

Në fundjavën që e lamë pas, ai ka shënuar sukseset e radhës në Kampionatin Shqiptar.

Mamusha mburret me rezultatin dhe suksesin që ka arritur në Kampionati individual dimëror të Shqipërisë.

Djaloshi nga Gjakova, është kampion i ri në 3 000 metra dhe 1 500 metra. 

Sipas tij, këto suksese janë edhe një motiv shtesë për sfidat e radhës. 

“Ky është fillim i mbarë i vitit 2023”, tha Mamusha. 

Ky është vitit i 3-të rresht si kampion i Shqipërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat