Pamje trishtuese, atleti humb ndjenjat ne shteg dhe bie në tokë

Atletika

Pamje trishtuese, atleti humb ndjenjat ne shteg dhe bie në tokë

Më: 6 mars 2023 Në ora: 11:57
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një skenë mjaftë trishtuese është para në njërën nga garat më të mëdha në sportin e atletikës.

Teksa garonte në finalen e 60 metrave me pengesa të Kampionatit Evropian të sallave të mbyllura të dielën në Stamboll, ku ishte një nga favoritët, atleti Enrique Llopis u rrëzua dhe u përplas në tokë pasi u pengua në pengesën e 5-të dhe të fundit.

Ndërsa fituesi, zvicerani Jason Joseph ishte i gëzuar pa masë për suksesin e tij, i riu spanjoll (22 vjeç) mbeti për minuta në tokë, i palëvizur, pa ndjenja. Një skenë që futi stadiumin në një heshtje shqetësuese. 

Vrapuesi iu nënshtrua shpejt ndihmës së parë nga mjekët dhe pjesëtar të stafit organizativ e rrethuan me mbuloja për të shmangur pamjet trishtuese nga të pranishmit në tribuna. Më pas ai u transportua në spital ku e kaloi natën nën vëzhgim të mjekëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat