Mike Tyson rikthehet në ring, ky është rezultati i tij ndaj Roy Jones

Boksi

Mike Tyson rikthehet në ring, ky është rezultati i tij ndaj Roy Jones

Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 08:40
Mike Tyson,Roy Jones

Mike Tyson u rikthye para pak minutave në ring, duke barazuar me Roy Jones.

Të dy luftëtarët patën momente mbresëlënëse gjatë një beteje që u vendos jo zyrtarisht si një barazim nga gjyqtarët e WBC. Tyson dhe Jones luftuan tetë raunde dy minutëshe, dhe të dy dolën të qeshur dhe dukshëm të shëndetshëm nga një ngjarje tejet e pazakontë në Staples Center.

“Kjo është më mirë sesa të luftosh për kampion,” tha Tyson për miqësoren e peshave të rënda, e cila mblodhi para për bamirësi të ndryshme. “Tani jemi humanitarë. Ne mund të bëjmë diçka të mirë për botën. Ne duhet ta bëjmë këtë përsëri ” vazhdoi ai.

Mike Tyson dha disa goditje shumë të forta në meçin në mes tyre, këtë e pranoi edhe Roy Jones pas meçit.

“Të shtënat në trup patjetër që bënë një dëm”, tha Jones, ish-kampioni botëror me katër ndarje, i konsideruar gjerësisht si boksieri më i aftë i brezit të tij.

Jones eci në ring me doreza dhe mbathje duke nderuar legjendën e Lakers Kobe Bryant.

Ata gjithashtu lidheshin shpesh nga brenda, dhe frymëmarrja e tyre e lodhur herë pas here mund të dëgjohej në mikrofona në arenën e zbrazët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat