Mike Tyson rekord edhe në shitje

Boksi

Mike Tyson rekord edhe në shitje

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 12:29
Mike Tyson rekord edhe në shitje

Sfida “show” e boksit mes Mike Tyson dhe Roy Jones Jr., e cila u mbyll në barazim, ka patur më shumë se 1 milionë PPV (pay per view-paguaj për ta parë).

Një shifër vërtetë e konsiderueshme për një duel bamirësie (8 raunde me nga 2 minuta secili).

Gjithsesi, prania në ring e një legjende si Mike “Iron” Tyson ka bërë që fansat të abonohen dhe të paguajnë për ta parë on-line këtë sfidë, që natyrisht ka gjeneruar edhe shumë të ardhura.

Mike Tyson ka deklaruar se dëshiron të vijojë të duelojë, ndoshta i kënaqur edhe nga interesi i madh që kanë fansat e boksit për të. me shumë gjasa, sfida e radhës do të jetë ajo ndaj Evander Holyfield, që do të sillte të tjera shitje rekord PPV prë një veteran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat