Vdes boksieri i njohur 

Boksi

Vdes boksieri i njohur 

Nga: K.Goca Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 11:58
Vdes boksieri i njohur 

Ish kampioni amerikan i boksit Frankie Randall ka ndërruar në moshën 59 - vjeçare, pas një lufte të gjatë me demencën dhe parkinsonin.

Frankie Randall,  ish tre herë kampion bote në kategorinë gjysmë-velter, dhe titulli i tij i parë i fituar në versionin WBC në vitin 1994, që ishte futur në historinë e boksit.

Randall arriti të mposhtë Julio Cesar Chavez, deri atëherë të pathyeshëm, një nga boksierët më të mirë të të gjitha kohërave.

Amerikani u bë boksieri i parë në histori që mundi Chavezin. Deri në atë luftë të 91-të në karrierën e tij, Chavez nuk dinte për humbje.

Randall e përfundoi karrierën e tij në vitin 2005 me 58 fitore dhe 18 humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat