Zefi pas një lufte të madhe fiton ndaj hungarezit!

Boksi

Zefi pas një lufte të madhe fiton ndaj hungarezit!

Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 18:19
Zefi pas një lufte të madhe fiton ndaj hungarezit!

Zefi pas një lufte të madhe fiton ndaj hungarezit!

Boksieri nga Kosova, Edmond Zefi ka triumfuar përballë hungarezit, Zoltan Szabon në kategorinë deri në 67 kilogram..

Dy boksierët zhvilluan një luftë interesante, në fillim të meçit e më pas ishte bokseri ynë filloi me goditje të fuqishme.

Deri të triumfi i Zefit erdhi pasi që boksieri nga Hungaria e dorëzoi meçin në raundin e gjashtë dhe me ç’rast kosovari fitoi përballjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat