White merr vendimin për duelin mes McGregor e Poirier

Boksi

White merr vendimin për duelin mes McGregor e Poirier

Më: 6 janar 2021 Në ora: 11:10
White merr vendimin për duelin mes McGregor e Poirier

Sfida mes Conor McGregor dhe Dustin Poirier, që do të zhvillohet më 23 janar në Abu Dhabi, në eventin UFC-257, do të jetë si një gjysmëfinale në Divizionin e peshës së lehtë. Fituesi i këtij dueli do të jetë kandidat për titullin kampion bote në peshën e lehtë.

Lajmin e konfirmoi presidenti i UFC-së, Dana White, që prej 11 janarit do të zbarkojë në “Fight Island” në Abu Dhabi, për të kryer përgatitet e duhura për këtë event. Aty ai do të marrë vendimin për të ardhmen e këtij Divizioni, pasi të takojë edhe Khabib Nurmagomedov, që pritet të jetë aty ditët në vijim.

Siç dihet, titullin kampion të peshës së lehtë e mban ende rusi Khabib Nurmagomedov, por që deklaroi tërheqjen e tij nga sporti. Sipas UFC-së, ai është ende kampion bote në këtë Divizion, deri në një vendim të dytë.

“Unë ende nuk e di se çfarë do të ndodhë në këtë peshë. Gjithsesi, mendoj se kush e fiton këtë përballje mes Conor dhe Dustin, do të jetë kandidati kryesor për titullin e këtij Divizioni.

Nëse do të duelojë ndaj Khabib apo ndaj ndonjë kandidati tjetër, kjo do të vendoset në vijim”, tha Dana White.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat