Mike Tyson sqaron se përse Floyd Mayweather nuk mund të quhet ‘Mbret i Boksit’

Boksi

Mike Tyson sqaron se përse Floyd Mayweather nuk mund të quhet ‘Mbret i Boksit’

Më: 11 janar 2021 Në ora: 22:07
Mike Tyson dhe Floyd Mayweather

Mike Tyson ka reaguar rreth atyre që e vlerësojnë Folyd Mayweatherin si mbreti i boksit.

Iron Mike ka thënë se amerikani nuk mund të cilësohet si më i miri në boks edhe pse ka rekordin prej 50 fitoresh dhe asnjë disfatë.

“Floyd është një luftëtar i mrekullueshëm, mos më keqkuptoni, Ai ka fituar 50 duele”, ka thënë Tyson.

“Dëgjoni, Sugar Ray Robinson kishte 40 meçe. Ai humbi një, atëherë ai pati një seri fitoresh me 78 luftime”.

“40, humbi një, pastaj një seri fituese me 78 luftime. [Julio Cesar Chavez Sr] kishte rekordin 89-0 para se të humbte”.

“Mos më trego për ‘Ju jeni luftëtari më i madh’, me 50-0. Ju jeni i shkëlqyeshëm, pa dyshim për këtë, por 50-0? Chavez kishte 90″.

“Ai po luftonte si, çfarë? Tetë herë në vit? Kundër kujtdo që ishte në renditje. Ai nuk po zgjidhte, ishte, Kush dëshiron, ejani”, ka shtuar më tej legjenda e boksit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat