Aksident i rëndë, sportisti në gjendje të rëndë, motra i vdes

Boksi

Aksident i rëndë, sportisti në gjendje të rëndë, motra i vdes

Nga: K.G. Më: 14 janar 2021 Në ora: 18:57
Aksident i rëndë, sportisti në gjendje të rëndë, motra vdes

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Holandë, ku si pasojë humbi jetën motra e një luftëtari të sporteve luftarake.

Në botën e arteve marciale, Robin van Rosmalen është një emër i njohur, ai ishte një kick-boksier shumë i mirë, dhe së fundmi kaloi në MMA dhe nënshkroi një kontratë me organizatën e dytë më të fortë të MMA në botë, "Belator".

Sidoqoftë, tani vjen lajmi tragjik në lidhje me aksidentin e tmerrshëm automobilistik që ndodhi në Holandë.

Sipas zyrtarëve lokalë, motra e tij mbetet e vdekur, ndërsa sportisti është në një spital lokal me plagë të rënda. Ngasësi i kamionit u arrestua pak kohë më vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat