“BOOOM”, Dustin Poirier triumfon me nokaut ndaj Conor McGregor

Boksi

“BOOOM”, Dustin Poirier triumfon me nokaut ndaj Conor McGregor

Më: 24 janar 2021 Në ora: 08:14
Pamje nga ndeshja

Dustin Poirier ishte i jashtëzakonshëm këtë mëngjes kur regjistroi një fitore të madhe ndaj Conor McGregor në luftën e shumë pritur të ngjarjes kryesore në UFC 257.

Kjo ishte gjithashtu lufta e parë e irlandezit në UFC që kur mposhti Donald Cerrone përsëri në janar 2020.

Ndërsa tifozët e UFC shpresonin të shihnin luftën me famëkeqe ’për të shënuar rikthimin e tij në tetëkëndësh me një zhurmë, gjërat nuk përfunduan në mënyrën që të gjithë prisnin pasi amerikani shpërtheu ndaj McGregor.

Pas një raundi të parë të ekuilibruar mirë, ku të dy luftëtarët arritën të godisnin njëra-tjetrën, raundi i dytë kishte një histori krejt tjetër.

Në raundin e dytë, McGregor u përpoq të merrte luftën ndaj Poirier, por kjo taktikë i ktheu plotësisht efekt kur Dim The Dimond ’uli një goditje të djathtë vdekjeprurëse që tronditi irlandezin dhe e la atë në dysheme.

32-vjeçari ishte i shpejtë për të përfituar nga kjo dhe filloi të godiste me çekan McGregor me dorën e tij të djathtë para se gjyqtari të ndërhynte dhe të ndalonte luftën dhe të shpallte Amerikanin si fitues përmes TKO (nokaut teknik)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat