Khabib e zbulon se çfarë kishte...

Boksi

Khabib e zbulon se çfarë kishte...

Më: 17 shkurt 2021 Në ora: 14:55
Khabib e zbulon se çfarë kishte...

Ish-luftëtari i arteve të përziera, Khabib Nurmagomedov, ka zbuluar se ëndrra e tij ka qenë që të bëhet futbollit.

32 vjeçari ishte prezent të martën mbrëma në ndeshjen mes Barcelonës dhe Paris Saint-Germainit në Ligën e Kampionëve.

Kjo ndeshje u zhvillua në stadiumin ‘Camp Nou’, nga ku Khabib ka postuar një foto dhe ka zbuluar se cila ishte ëndrra e tij.

“Unë gjithmonë kam ëndërruar që të bëhem futbollist, por unë kam lindur në Dagestan… dhe ju e dini cili është prioriteti” – ka shkruar ish-garuesi i UFC-së.

I always dreamed of becoming a football player, but I was born in Dagestan... and there you know what is the priority ë

Posted by Khabib "the Eagle" Nurmagomedov on Wednesday, 17 February 2021

Vlen të theksohet se Khabib Nurmagomedov mban rekordin në UFC, me 29 fitore nga po aq meçe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat