Albin Kurti e uron Florian Markun për fitoren e mbrëmshme

Boksi

Albin Kurti e uron Florian Markun për fitoren e mbrëmshme

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 13:24
Albin Kurti, Florian Marku

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka uruar boksierin shqiptar, Florian Markun për fitoren e mbrëmshme ndaj Rylan Charlton.

Marku detyroi kundërshtarin ta dorëzojë meçin në raundin e tetë, ndërsa vazhdoi serinë pa humbje si boksier.

Për këtë sukses, Kurti uroi Markun për vazhdimin e serisë pa humbje dhe fitores së madhe që arriti.

“Boksit profesionist ndërkombëtar po i shtohet edhe një kampion shqiptar. Florian Marku dje vazhdoi rekordin e tij pa humbje me një fitore të jashtëzakonshme. I përgatitur mirë, i vendosur dhe i disiplinuar. Suksesi i tij i mbrëmshëm na gëzoi të gjithëve. I uroj Florianit fitore të njëpasnjëshme dhe karrierë të gjatë e të suksesshme” – shkroi Kurti në profilin e tij në Instagram.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat