Pasardhësi i Khabib Nurmagomedovit i gatshëm për debutim

Boksi

Pasardhësi i Khabib Nurmagomedovit i gatshëm për debutim

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 11:13
Pasardhësi i Khabib Nurmagomedovit i gatshëm për debutim

Të gjithë e dimë se për çfarë ishte i aftë Khabib Nurmagomedov në sportin e MMA-së.

Kampioni i botës kishte dominuar për vite me radhë, duke fituar qindra miliona dollarë dhe së fundmi edhe është pensionuar.

Tani, ai po zëvendësohet nga i afërmi i tij i ngushtë, Usman Nurmagomedov.

Ai do ta bëjë debutimin e tij zyrtar në versionin “Belator” më 2 prill kundër Mike Hamel.

Scott Cocker e ka konfirmuar lajmin duke thënë se mezi pret ta shoh në kafaz versionin e ri të Nurmagomedov.

Ai është i pamposhtur në 11 përballje deri më tani, nga të cilat ka prej tyre fitore edhe me nokaut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat