Parker e mund Chisoran me vendim të ndarë të gjyqtarëve

Boksi

Parker e mund Chisoran me vendim të ndarë të gjyqtarëve

Më: 2 maj 2021 Në ora: 08:29
Derek Chisora dhe Joseph Parker

Një meç i gjatë dhe mjaft argëtues u zhvillua mbrëmë në Manchester të Anglisë.

Për 12 raunde, Derek Chisora dhe Joseph Parker kryqëzuan dorezat dhe dhuruan spektakël, megjithatë në fund fitues doli Parker.

Në fakt, gjyqtarët dhanë vendim të ndarë, 115:113, 111:116, 113:115.

Ky vendim u kritikua nga shumë, madje edhe nga vet Chisora që po beson se ishte ai që e fitoi duelin.

Reklamë

Edhe Chisora edhe Parker u pajtuan që ta zhvillojnë edhe rimeçin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat