Joshua: Fury është xheloz për fizikun tim

Boksi

Joshua: Fury është xheloz për fizikun tim

Më: 6 maj 2021 Në ora: 11:19
Joshua: Fury është xheloz për fizikun tim

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (WBA, WBO, IBF) ka deklaruar se patrioti i tij Tyson Fury është xheloz për fizikun e tij.

Joshua kujdeset shumë për fizikun e tij, aq sa shpesh është konsideruar si një “bodybuilding” se sa një boksier. Krejt e kundërta është Fury, që nuk i kushjton aspak vëmendje pamjes së jashtme.

“Mendoj se Fury është xheloz për fizikun tim. Unë jam gjithçka që ai ëndërron të jetë për sa i përket pamjes së jashtme dhe fizikut. Ai pi shumë pasi e di që asnjëherë nuk mund të jetë si unë. U

në jam serioz në punën time, në përgatitjet e mia dhe dua të jem në formë kur të duelojmë mes nesh”, u shpreh Anthony Joshua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat