Pireva dhe Bajoku sot boksojnë në Kampionatin Ballkanik

Boksi

Pireva dhe Bajoku sot boksojnë në Kampionatin Ballkanik

Nga: K.G. Më: 6 maj 2021 Në ora: 11:44
Pireva dhe Bajoku sot boksojnë në Kampionatin Ballkanik

Boksierët e Kosovës sot do të dalin në ring në kuadër të Kampionatit Ballkanik që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Boksierët e Kombëtares tonë synojnë fitore. 

“Sot në ring ngjiten dy boksierë të Kosovës, 64 kg Shpëtim Bajoku i cili do te boksoj kundër boksierit vendor të Kroacisë Filip Poturoviç dhe 81 kg Besart Pireva ndaj Arjan Kajoshit të Shqipërisë.

Duelet fillojnë nga ora 16:00”, njofton Federata e Boksit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat