E pabesueshme se si e rrahu bukuroshen, mezi e shpëton...

Boksi

E pabesueshme se si e rrahu bukuroshen, mezi e shpëton...

Nga: K.Goca Më: 7 maj 2021 Në ora: 19:15
E pabesueshme se si e rrahu bukuroshen, mezi e shpëton...

Sportet luftarake si gjithmonë sjellin emocione të pafundme në mesin e dashamirëve të sportit. 

NË UFC, bukuroshja Julija Pajiç, një vajzë me rrënjë boshnjake - malazeze, nën flamurin e Malit të Zi, pësoi humbje të rëndë nga braziliania Larisa Pacheco. 

Pas tri fitoreve në fillim të karrierës së saj, ajo madje e kishte mundur edhe një burrë, pësoi një humbje të rëndë nga Larisa. 

Meçi u mbajt brenda PFL amerikane (liga profesioniste e luftëtarëve), dhe Pacheco, në sekondat e parë goditi saktë Pajiçin, e tundi atë, dhe pastaj përfundoi me grushte në tokë, kështu që gjyqtari mezi e shpëtoi. Garuesja braziliane u tregua e papërmbajtshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat