Përplasje mes Joshuas dhe Furyt para mega-meçit historik

Boksi

Përplasje mes Joshuas dhe Furyt para mega-meçit historik

Më: 11 maj 2021 Në ora: 10:32
Joshuas dhe Furyt

Tyson Fury i bëri një kërkesë Anthony Joshuas që ai të pajtohej me kushtet për mega-luftën e tyre rreth 200 milionë euro (100 milionë për secilin).

Një njoftim pritej këtë javë për të konfirmuar përplasjen e padiskutueshme të peshave të rënda që me gjasë do të zhvillohet më 14 gusht në Arabinë Saudite.

Por, promovuesi i Fury, Frank Warren zbuloi dje se luftëtari i tij ende nuk kishte nënshkruar marrëveshjes, shkaku që financat nuk ishin të garantuara.

Joshua u përgjigj duke i thënë Fury se ishte lodhur nga fjalimet e tij dhe se ishte koha që ai të përkushtohej në luftë.

Në kërkesë, Fury shkroi në Tëitter: “Ejani të merrni pak erë. Shumë fjalë, pak veprime”.

Joshua më pas iu kundërpërgjigj The Gypsy King-ut: “Spartan. Jam i lodhur. Fansat e mi janë të lodhur. Adhuruesit tuaj janë të lodhur. Të gjithë jemi lodhur nga bisedat. Më pak flasim. Më shumë veprim”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat