UFC-262, deklarata: Do të jem pasardhësi i Khabib në kafaz

Boksi

UFC-262, deklarata: Do të jem pasardhësi i Khabib në kafaz

Më: 15 maj 2021 Në ora: 07:08
Khabib

Eventi UFC-262 që zhvillohet këtë fundjavë në Amerikë do të ketë një përballje të veçantë, atë për titullin kampion bote në peshën e lehtë në artet marciale mikse.

Në kafaz do të jenë përballë njëri-tjetrit amerikani Michael Chandler dhe braziliani Charles Oliveira.

Ata kanë dhënë një konferencë shtypi në prag të kësaj sfide të veçantë, teksa do të duelohet për titullin e lënë vakant nga Khabib Nurmagomedov.

Oliveira, duke folur për mediat tha:

“E kam pritur prej kohësh këtë mundësi, këtë shans për të dueluar për titullin. Për fat të keq nuk pata mundësi të dueloj ndaj Khabib, por të jem pasardhësi i tij do të jetë një nder. Po kaloj një moment të mirë dhe besoj se kjo punë e viteve të fundit do të kurorëzohet me një titull”. Braziliani ka fituar 8 duelet e fundit dhe nuk humbet prej vitit 2017.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat