Beg Bushati - më i suksesshmi nga garuesit e Kosovës

Boksi

Beg Bushati - më i suksesshmi nga garuesit e Kosovës

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 23:28
Beg Bushati - më i suksesshmi nga garuesit e Kosovës

Federata e Muaythai të Kosovës mbylli me sukses turneun ndërkombëtar "Smajl Haradinaj", të mbajtur për dy ditë radhazi në Deçan.

Krahas garuesve tanë, të cilët patën paraqitje të mirë, pjesëmarrës në turne ishin edhe garues nga Shqipëria, Mali i Zi, Hungaria, Bullgaria, Izraeli dhe Lituania.

Beg Bushati (63 kg) ishte më i suksesshmi nga garuesit tanë.

Fituesit e Medaljes të këtij turneu janë:

Bujar Hekuri-Shqipëri (48kg )

Beg Bushati-Kosovë (63kg)

Martin Petnov-Bullgari (67kg)

Valentin Aleks-Hungari (63kg)

Spetn Norembert Atilia-Hungari (67kg)

Kristjan Georgiev-Bullgari (71kg)

Teodor Gavrilov-Bullgari (75kg).

Aleksandër Kapanace-Luthianija- Çifti më luftarak

Bujar Hekuri-Shqipëri- Çfti më luftarak

Fituesi i Kupës më i miri vendas, është: Beg Bushati-Kosovë

Fituesi i Kupës, Tekniku më i miri, është: Itai Gayer-Izrael

Fituesi i Kupës më i miri i gjithë turneut është: Speten Norbert Atilia-Hungari

Ndërsa shteti fitues me më së shumti medalje në këtë turne është: Bullgaria me 3 Medalje të arta!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat