DemollI: Për herë të parë, Kosova ka një boksiere në Lojërat Olimpike 

Boksi

DemollI: Për herë të parë, Kosova ka një boksiere në Lojërat Olimpike 

Më: 15 korrik 2021 Në ora: 15:20
DemollI: Për herë të parë, Kosova ka një boksiere në Lojërat Olimpike 

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, tha se Donjeta Sadiku për herët ë pare do të garojë në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

“Bravo DONJETA! Për herë të parë, Kosova ka një boksiere në Lojërat Olimpike.  Sukses i  madh! Urime.

Boksierja Donjeta Sadiku do të përfaqësojë vendin tone në Lojërat Olimpike  Tokio 2020! 

Donjeta do të boksojë në kategorinë e lehtë (57 deri 60 kg) dhe gjithashtu do të jetë boksierja e parë që përfaqëson Kosovën në festivalin më të madh sportiv në botë! 

Suksese Donjeta!”, ka shkruar Demolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat