Boksieri 33-vjeçar humb jetën në aksident komunikacioni   

Boksi

Boksieri 33-vjeçar humb jetën në aksident komunikacioni   

Nga: K.G. Më: 31 gusht 2021 Në ora: 21:25
Boksieri 33-vjeçar humb jetën në aksident komunikacioni   

Boksieri moldav, Vasili Belous (33 vjeç), i cili garoi në Lojërat Olimpike - Londra 2012, vdiq gjatë një aksidentit me makinë.

Ai e humbi kontrollin me makinën Mercedes dhe u përplas me murin prej betoni të manastirit.

Policia moldave konfirmoi se boksieri vdiq në fshatin Kalaraseuka, rreth 150 milje nga kryeqyteti Kishinau.

Për fat të mirë, gruaja dhe dy fëmijët e boksierit i mbijetuan aksidentit.

Belous fitoi medalje të bronztë në Kampionatin Evropian në vitin 2017.

Ai arriti 72 fitore nga 116 meçe amatore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat