Wilder kërcënon Furyn

Boksi

Wilder kërcënon Furyn

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 13:50
Wilder kërcënon Furyn

Boksieri amerikan Deontay Wilder, ish-kampion i botës në peshën e rëndë (kategoria WBC), u shpreh se mezi po pret duelin e 9 tetorit ndaj britanikut Tyson Fury, për t’u hakmarrë për humbjen e shkurtit 2020.

Wilder tha se këtë herë do ta “kapë me shkelma by**sh” rivalin e tij, për t’i marrë titullin kampion.

“Dua vetëm ta mposht, duke e zënë me shkelma për by**e. nuk ka gjë më të lehtë se kaq.

Unë dua të rimarr atë që është e imja, dhe të derdh në ring gjakun e Fury. Më 9 tetor do të hakmerrem, mezi popr es këtë sfidë, për të mbyllur këtë kapitull me Fury”, tha Wilder, 42 fitore, 1 humbje e 1 barazim në karrierë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat