Boksieri dridhej, nokauti që shokoi mbi 67 mijë shikues në stadium!

Boksi

Boksieri dridhej, nokauti që shokoi mbi 67 mijë shikues në stadium!

Nga: Kemajl Goca Më: 26 shtator 2021 Në ora: 15:20
Boksieri dridhej, nokauti që shokoi mbi 67 mijë shikues në stadium!

Ngjarja qendrore e spektaklit të boksit në Londër ishte përballja midis Alexander Usik dhe Anthony Joshua, por 67,000 shikues në

Stadiumin Tottenham gjithashtu panë një nokaut brutal në luftën që i parapriu ngjarjes kryesore.

Një nokaut që shokoi të gjithë në stadium dhe të gjithë ata që e panë edhe në ekranet televizive. 

Britaniku Calum Smith nokautoi boksierin nga Republika Dominikane, Lenin Castillo, kjo ndodhi në raundin e dytë.

Lenini ra si i prerë, dhe pastaj filloi të dridhej në dysheme. 

Ndërsa të gjithë që e panë këtë ende e kanë të freskët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat