Fury dhe Wilder ndeshen për herë të tretë

Boksi

Fury dhe Wilder ndeshen për herë të tretë

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 11:14
Tyson Fury dhe Deontay Wilder

Dy boksierët do të jenë sërish përballë njëri-tjetrit në sfidën që luhet të dielën në orët e para të mëngjesit.

Do të jetë kjo hera e tretë që Fury dhe Wilder përballen mes vete, ndërsa ky meç do të luhet në T-Mobile Arena në Las Vegas.

Kjo përballje është e vlefshme për titullin e peshave të rënda WBC ndërsa fituesi i këtij meçi pritet të përballet me Oleksandr Uysk vitin e ardhshëm.

Kjo ndeshje ishte paraparë fillimisht të luhet më 24 korrik, por u shtya për shkak se Fury rezultoi pozitiv në analizat për COVID-19.

Përballja e parë mes tyre e luajtur më 1 Dhjetor 2018 përbundoi baras, ndërsa më 22 Shkurt 2020 ishte Fury ai që fitoi me nokaut teknik në raundin e shtatë.

Wilder do të synojë hakmarrjen, mirëpo nuk do të ketë aspak të lehtë përballë Furyt që është shumë i motivuar.

Meçi do të zhillohet në orët e para të mëngjesit të ditës së dielë, rreth orës 03:00. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat