Pikët e gjyqtarëve, për kaq pikë humbi Haxhi Krasniqi

Boksi

Pikët e gjyqtarëve, për kaq pikë humbi Haxhi Krasniqi

Nga: Kemajl Goca Më: 10 tetor 2021 Në ora: 01:25
Pikët e gjyqtarëve, për kaq pikë humbi Haxhi Krasniqi

Boksieri Haxhi Krasniqi nuk e mbrojti titullin e kampionit të botës në versionin IBO në kategorinë gjysmë së rëndë.

Mëkat për sa pikë nuk ia arriti qëllimit. Kështu votuan gjyqtarët: 114:115 për Haxhi Krasniqin, 115:114 për Dominic Bosel, 116:112 për Dominic Bosel.

Bosel rikthen titullin e kampionit, iu hakmor Krasniqit.

Ai ishte fitore e merituar apo jo, më së miri do të flasin ekspertë gjaët këtyre ditëve. 

Ai i hynë në hak Haxhi Krasniqit, gjithçka do të shihet, por sido që të jetë, gjyqtarët vendosën për gjermanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat