Luan Krasniqi reagon pas humbjes së Haxhi Krasniqit: E pash në front

Boksi

Luan Krasniqi reagon pas humbjes së Haxhi Krasniqit: E pash në front

Nga: K.Goca Më: 10 tetor 2021 Në ora: 13:38
Luan Krasniqi: E pash edhe Robin Krasniqin në front

Haxhi Krasniqit iu në me hile!  Ka reagime të ndryshme në komunitetin sportiv.

Ish boksieri i mirënjohur, Luan Krasniqi, ka komentuar humbjen e Haxhi Krasniqit nga gjermani Bosel si dhe përballjen mes Tyson Furyt e Deontay Wilderit.

Luan Krasniqi nuk pajtohet me humbjen e Haxhiut sepse ishte më i mirë por sugjeron që të ketë edhe një takim të tretë mes tyre. 

“Çfarë spektakli në fitoren e Tyson Fury ndaj Deontay Wilder! Urime për Tyson Fury. 

Ai e vërtetoi përsëri atë që thashë paraprakisht: nëse është fizikisht dhe mendërisht i përshtatshëm, aktualisht është peshat më të mira të rënda në botë.

Robin Krasniqi dhe Dominic Bösel gjithashtu i dhanë vetes një luftë emocionuese. Më pas u diskutua me padurim rezultati për Dominic Bösel.

Unë mund ta kuptoj këtë. E pash edhe Robin Krasniqin në front, ishte boksieri më i mirë sipas mendimit tim.

Unë mendoj se një betejë e tretë midis të dyve do të ishte zgjidhja më e mirë”, ka shkruar Krasniqi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat