Boksierët mësojnë kundërshtarët në Budva

Boksi

Boksierët mësojnë kundërshtarët në Budva

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 17:47
Boksierët mësojnë kundërshtarët në Budva

Boksierët nga Maqedonia kanë mësuar kundërshtarët e tyre në Kampionatin Evropian të boksit për të rinj, që aktualisht po zhvillohet në Budva.

Në kategorinë deri me 51 kg, Hadi Shehabi, është i lirë në raundin e parë, ndërsa Ilham Ozmen, në kategorinë deri më 63.5 kg do të përballet me Fatjon Ruçaj nga Shqipëria.

Ndërkohë vëllau i tij, Ajha Ozmen, do ët takohet me Dario Tomiq nga Serbia.

Në kategorinë e peshavë të rënda, plus 91 kg, Ardijan Azemi do të përballet me Dmitri Babliuk nga Ukraina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat