Goditje brutale, garuesi mbetet pa vetëdije!

Boksi

Goditje brutale, garuesi mbetet pa vetëdije!

Nga: K.Goca Më: 15 tetor 2021 Në ora: 23:01
Goditje brutale, garuesi mbetet pa vetëdije!

Luftëtari tajlandez Superbon Banchamek (31 vjeç) u bë kampioni i parë i kategorisë së kikboksit në pesha të lehta në promovimin One Championship.

Në raundin e dytë, Banchamek rrëzoi brutalisht luftëtarin italian George Petrosyan, një nga luftëtarët që nga shumëkush konsiderohet si një nga më të mirët e të gjitha kohërave.

Armeni me pasaportën italiane u përpoq të lëvizte pas por pa sukses.

Pasoi një goditje spektakolare në kokë. Në të njëjtin moment, Petrosyan “ra në gjumë” dhe Superbon fillojë të festojë.

Ky është padyshim një nga nokautët më atraktivë.

Kjo është fitorja e 112 -të e luftëtarit tajlandez në karrierën e tij dhe triumfi i tij i 27 -të me nokaut, ai gjithashtu ka 34 humbje.

Nga ana tjetër, Petrosyan humbi ndeshjen pas tetë vjetësh, dhe në karrierën e tij ai ka pothuajse 104 fitore, tre humbje dhe dy barazime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat