Haxhi Krasniqi nuk është kontaktuar nga askush, këtë po e pret...

Boksi

Haxhi Krasniqi nuk është kontaktuar nga askush, këtë po e pret...

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 17:03
Haxhi Krasniqi nuk është kontaktuar nga askush, këtë po e pret...

Haxhi Krasniqi nuk është kontaktuar nga askush, ende në pritje të vendimit të Komisionit për Ankesa.

Ish-kampioni i botës, Haxhi Krasniqi, thotë se nuk ka marrë asnjë përgjigje nga Komisioni i Boksit Gjerman (BDB), që prej kur e bëri ankesën, transmeton Insporti. Haxhi Krasniqi është ankuar zyrtarisht kundër vendimit të gjyqtarëve të 9 tetorit, ku kritikoi një sërë parregullsish në lidhje me luftën, nga roli i gjyqtarëve deri te BDB-ja.

Ekipi i Krasniqit kritikoi presidentin e BDB-së Thomas Putz, i cili thuhet se ka zëvendësuar gjyqtarët “në një kohë të shkurtër”.

Mbi të gjitha është “diskutuar kompetenca” e vajzës së tij Karoline Putz, e cila e vlerësoi luftën në favor të Boeselit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat