Marku tenton ta frikësojë kundërshtarin në konferencë

Boksi

Marku tenton ta frikësojë kundërshtarin në konferencë

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 11:31
Marku tenton ta frikësojë kundërshtarin në konferencë

Gjatë ditës së djeshme, të enjten është mbajtur konferenca para meçit të Florian Markut me Jorick Luisetto.

Boksieri shqiptar e ndjen veten të përgatitur si kurrë më parëpara përballjes me 33-vjeçarin francez, që numëron 11 fitore dhe dy humbje në karrierë.

Marku ishte i qetë gjatë gjithë konferencës, derisa bënte shaka me rivalin e tij.

Gjatë ditës së sotme, ai do të bëjë matjet zyrtare dhe objektivi është vetëm fitorja dhe më as të shijojë pjesën e mbetur të vitit pasi së shpejti, do të bëhet baba.

Meçi mes Markut dhe Luisettos do të zhvillohet të shtunën mbrëma në Londër në SSE Arena.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat