Zefi tregon shkaqet e humbjes

Boksi

Zefi tregon shkaqet e humbjes

Nga: K.G. Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 23:49
Zefi tregon shkaqet e humbjes

Boksieri Edmond Zefi tregon edhe shkaqet qe nuk i shkuan ashtu siç ka planifikuar në meçin me algjerianin Nabil Messaoudi.

Ai nuk arriti qëllimin në luftë për titullin WBC World youth.  

“Sot boksova në Belgjikë kundër boksierit vendas në rundin e 6-të,  me ra mbrojtësja e dhëmbëve në tokë e referi më ndaloj ndeshjen.

Ju kërkoj falje, shpresoj së herën tjetër me fitore.

Faleminderit të gjithëve për përkrahjen e trajnerëve dhe menaxherit Muharrem Gjocaj”, ka shkruar Zefi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat