Florian Marku rikthehet sonte në ring, përballet me boksierin francez në “SSE Arena”

Boksi

Florian Marku rikthehet sonte në ring, përballet me boksierin francez në “SSE Arena”

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 08:43
Florian Marku

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Marku do të përballet sonte me francezin Jorick Luisetto në Londër.

Gjegjësisht, boksieri nga Lushnja sonte do të ndeshet me Luisetton në “SSE Arena”.

Marku synon ta vazhdojë edhe tani ecurinë e tij pa humbje në dhjetë përballjet e fundit.

Ndryshe, shqiptari hyn në ring sonte pas fitores ndaj Maxim Prodanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat