Florian Marku - Jorick Luisetto, statistikat

Boksi

Florian Marku - Jorick Luisetto, statistikat

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 11:20
Florian Marku

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Marku do të përballet sonte me francezin Jorick Luisetto në Londër.

Gjegjësisht, boksieri nga Lushnja sonte do të ndeshet me Luisetton në “SSE Arena”.

Luisetto ka 13 ndeshje, prej të cilave ka fituar 11, dy me K.O dhe ka humbur dy pikë.

Në anën tjetër, boksieri shqiptar është i pamposhtur, me Markun që nga dhjetë ndeshje ka nëntë fitore dhe vetëm një barazim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat