Shpejtim Bajoku - boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar

Boksi

Shpejtim Bajoku - boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar

Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 23:03
Shpejtim Bajoku - boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar

Shpejtim Bajoku është shpallur boksieri më i mirë i turneut të 23-të tradicional ndërkombëtar "Adem Jashari", të mbajtur për dy ditë në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Nga afër turneun sot e ka ndjekur edhe presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, sikurse kryeministri Albin Kurti, ministri për Kulturë, Rini e Sport, Hajrullah Çeku, zëvendësministrja Daulina Osmani dhe drejtues tjerë nga MKRS, FBoxK dhe doajenë të boksit.

Në fjalën e tij, presidenti Krasniqi ka vlerësuar lart organizimin e turneut, që mban emrin e heroit legjendar "Adem Jashari", ndërsa ka folur edhe për rastin e ndalesës së boksierëve tanë nga Serbia, duke thënë se KOK-u është në pritje të marrjes së masave nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar.

Image

Boksieri më i mirë vendor u shpall Patriot Behrami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat