Usyk: E mund edhe ia shkurtojë gjuhën Tysonit

Boksi

Usyk: E mund edhe ia shkurtojë gjuhën Tysonit

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 12:44
Usyk: E mund edhe ia shkurtojë gjuhën Tysonit

Boksieri ukrainas Oleksandr Usyk, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA, WBO) u shpreh se është në gjendje të përballet dhe fitojë ndaj kampionit tjetër të botës së këtij Divizioni, britanikut Tyson Furyn (kategoria ËBC).

Ditët e fundit është përfolur shumë për një përballje mes tyre, që do të sillte unifikimin e titujve kampionë bote në peshën e rëndë.

“Natyrisht që bëhet fjalë për një sfidë të madhe. Fury është një boksier që flet shumë, e ka gjuhën e gjatë. Ai shprehet se është “mbret mbi mbretër”, por ai është i vetmi që e mendon në atë mënyrë.

E vetmja gjë që mund të them është se unë jam i aftë ta mund dhe t’ia shkurtoj gjuhën”, u shpreh Usyk, që numëron 19 fitore e 0 humbje dhe që në pranverën e 2022-shit mund të duelojë me Furyn ose Joshuas.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat