Boksieri 180 kg bie në tokë me një goditje duke habitur të gjithë

Boksi

Boksieri 180 kg bie në tokë me një goditje duke habitur të gjithë

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 10:24
Boksieri 180 kg bie në tokë me një goditje duke habitur të gjithë

Pak ditë më parë u organizua një ndeshje mes Denis Vildanov 178 kilogramë i quajtur Big Daddy dhe Max Sherbakov, 70 kilogramë më të lehtë.

Vitin e kaluar Vildanov festoi fitoren me nokaut në raundin e parë dhe është interesante se në atë kohë peshonte 200 kilogramë, mund të duket e pabesueshme por e vërtetë.

Një vit më vonë, Wildanov humbi peshë, por ai është ende i madh. Megjithatë, pesha dhe madhësia e tij nuk e ndihmuan atë këtë herë pasi Big Daddy përfundoi në dyshme në një nokaut pas një grushti.

Kundërshtari e nisi me guxim luftën, e goditi dy herë në trup, e më pas me goditjen e parë në kokë e dërgoi në dysheme, kështu që rusi nuk u ngrit më.

Shikoni videon e ndeshjes që zgjati vetëm 15 sekonda dhe që është dëshmi se të jesh një gjigant i madh në ring nuk do të thotë absolutisht asgjë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat