Ilir Latifi rikthehet në kafaz

Boksi

Ilir Latifi rikthehet në kafaz

Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 14:31
Ilir Latifi rikthehet në kafaz

Pas 8 muajsh pushim, sportisti shqiptar i arteve marciale mikse Ilir Latifi (garon për Suedinë) do të rikthehet në kafaz.

Më 19 shkurt ai do të duelojë ndaj moldavit Alexandr Romanov, sfidë e peshës së rëndë dhe e vlefshme për UFC Night Fight 202 (vendi është ende i pacaktuar).

38-vjeçari Latifi, 15 fitore, 8 humbje dhe 1 duel pa rezultat, nuk duelon që prej qershorit të këtij viti, kur fitoi ndaj Tanner Boser. Kjo do të jetë sfida e tretë për të në peshën e rëndë, ndërkohë që rivali i tij 31-vjeçar është i pamposhtur (15 fitore, 0 humbje për Romanov).

Një përballje e vështirë për Latifi, që synon të fitojë dhe të afrohet në garën për titullin kampion bote në peshën e rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat