Tyson dhe ndarja për arsyen e pabesueshme

Boksi

Tyson dhe ndarja për arsyen e pabesueshme

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 17:47
Tyson dhe ndarja për arsyen e pabesueshme

Pasioni i Mike Tyson për pëllumbat njihet nga të gjithë dhe fillon nga fëmijëria, nga koha që ai i i rriste si kafshë shtëpiake në New York.

Ja pse nuk befason anekdota që ka rrëfyer Iron Mke në një intervistë të dhënë kohët e fundit për Boomer & Carton, ku zbuluar se është ndarë nga një vajzë që  i kishte propozuar të gatuante dhe të hante bashkë me të një nga miqtë e tij fluturues:

“Po dilja me një vajzë të re dhe ajo më ka thënë: ‘Nuk e e e di e po i lë të fluturojnë këto zogj të mallkuar, duhet t’i hash’. Një herë e kishte kapur një pëllumb e kishte gatuar dhe e kishte gatuar”, ka kujtuar Tyson.

“Unë nuk mund ta bëja. Nuk ishte gjëja e duhur për ta bërë. Ja pse nuk është më e dashura ime”.

Ndarja ka qenë paqësore, më mirë nga sa i ka ndodhur në rini, kur një djalosh e ka provokuar duke i vrarë një  nga pëllumbat:

“Ai djalë ia këputi kokën pëllumbit tim. Dhe ajo ka qenë hera e parë që kam goditur me grusht. I dua pëllumbat që në moshën 9 vjeç. Ishin arratisja ime nga realiteti. Isha i shëndoshë dhe i shëmtuar. Fëmijët talleshin me mu gjithë kohës. I vetmi gëzim që kisha ishin pëllumbat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat