Ai pritet të marrë 300 mijë dollarë në kritomonedha?

Boksi

Ai pritet të marrë 300 mijë dollarë në kritomonedha?

Më: 20 janar 2022 Në ora: 13:26
Francis Ngannou

Luftëtari kamerunas i arteve marciale mikse Francis Ngannou, kampion bote në peshën e rëndë, ka bërë me dije se gjysmën e shpërblimit që do të marrë nga eventi UFC-270, ku ai do të duelojë ndaj francezit Cyril Gane, do ta marrë në bitcoin.

Ky event do të zhvillohet këtë të diel në Kaliforni dhe Ngannou ka vendosur të investojë në kriptomonedhat, që konsiderohet si paraja e së ardhmes. Kjo do të jetë hera e parë që kamerunasi do të mbrojë titullin e fituar vjet ndaj Stipe Miocic.

“Mendoj se bitcoin mund të punësojë njerëz kudo në botë. ndaj, mezi pres të jem pjesë e kësaj zgjedhje, duke marrë gjysmën e shpërblimit në kriptomonedha. Dua që ta bëj bitcoin më të aksesueshëm te fansat e mi”, tha Ngannou.

Ai pritet të marrë 300 mijë dollarë në kritomonedha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat