Joshua me premtim të madh

Boksi

Joshua me premtim të madh

Më: 21 janar 2022 Në ora: 12:14
Joshua me premtim të madh

Boksieri britanik Anthony Joshua ka hedhur poshtë çdo dyshim në lidhje me të ardhmen e tij.

Ai konfirmoi se do të zhvillojë revanshin ndaj ukrainasit Oleksandr Usyk, ndaj të cilit synon fitoren dhe hakmarrjen për humbjen e zhvilluar në shtator të vitit të kaluar, ku humbi titujt.

“Në duelin e radhës do ta mposhtë atë dhe do t’ia marr të gjithë titujt kampionë.

Do të mbretëroj sërish dhe doi të bëhem për të tretën herë kampion bote në peshën e rëndë, duan apo nuk duan njerëzit”, u shpreh Anthony Joshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat