Ngannou fiton super përballjen

Boksi

Ngannou fiton super përballjen

Më: 23 janar 2022 Në ora: 11:01
Ngannou fiton super përballjen

Francis Ngannou realizoi një performancë brilante për të mposhtur Ciryl Gane në UFC 270 dhe për të mbrojtur titullin e tij të peshave të rënda UFC. 

Luftëtari kamerunaso-francez mori fitoren e tij të gjashtë radhazi brenda tetëkëndëshit të famshëm pasi mposhti rivalin e tij, Gane, në ngjarjen kryesore të UFC 270.

Fitorja e Ngannou erdhi me vendim unanim të gjyqtarëve (48-47, 48-47, 49-46).

Lufta filloi me Gane që mbante distancën e tij nga Ngannou, i cili bëri disa goditje rrufe të vogla, por pa efekt shkatërrues.

Gane luftoi zgjuar, duke u larguar nga fuqia e Ngannou dhe duke goditur nga anash.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat