Askush nuk i ka dominuar rivalët e tij si Khabib

Boksi

Askush nuk i ka dominuar rivalët e tij si Khabib

Më: 9 mars 2022 Në ora: 12:48
Askush nuk i ka dominuar rivalët e tij si Khabib

Ish-kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, Khabib Nurmagomedov, do të hyjë në “Hollin e Famës” (hall of Fame) këtë vit. Lajmi është konfirmuar nga drejtuesit e MMA-së pas eventit UFC-272, zhvilluar fundjavën e kaluar në Las Vegas.

Nurmagomedov, që njihet me nofkën “The Eagle”, e nisi karrierën e tij në kafaz në vitin 2012 dhe u tërhoq në tetorin e vitit 2020, i pamposhtur. Ai e mbylli karrierën e tij me rekordin 29 fitore dhe asnjë humbje.

Ende nuk ka një datë të saktë se kur do të zhvillohet ceremonia e “Hall of Fame 2022” dhe nëse do të ketë ndonjë sportist tjetër që do të hyjë në “hollin e famës”.

“Khabib është një nga sportistët më të mëdhenj që kemi patur në artet marciale mikse dhe në sportin në përgjithësi.

Askush nuk i ka dominuar rivalët e tij si Khabib, që u tërhoq i pamposhtur nga sporti. Do të jetë nder për ne ta pranojmë në hollin e famës këtë verë”, tha Dana White, presidenti i UFC-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat