Ilir Zeneli pas 2 viteve kthehet në ring

Boksi

Ilir Zeneli pas 2 viteve kthehet në ring

Më: 20 prill 2022 Në ora: 15:21
Ilir Zeneli pas 2 viteve kthehet në ring

Ilir Zeneli boksier i “ArenaRing Management Promotion”, pas 2 viteve pause për shkak pandemisë se Korona Virusit me ne fund po i kthehet ringut atje ku edhe e ka vendin. Ai do te ndeshet te shtunën në Rastatt të Gjermanisë kundër një boksieri shume me përvoje, Istvan Kiss i cili gjatë karrierës se tij ka mbi 55 ndeshje.

Për këtë përballje Iliri ndihet maksimalisht i përgatitur dhe prêt të shënoj fitoren e tretë në karrierë. “Për këtë përballje jam përgatit maksimalisht ne 3 muajt e fundit, po ndihem mirë dhe pres fitore.

Falënderoi menaxherin tim Avdyl Salihu për mundësitë e dhëna. Shpresoj se të kem edhe mbështetje nga publiku, kurse unë ju premtoj vetëm triumf”, tha Zeneli, duke shtuar se pret ndeshjen e ardhshme ta zhvilloj me 10 qershor ne Uster te Zvicrës, ku matchmaker kryesor i kësaj gale do jete menaxheri i tij.

Ne ketë galle do te paraqitet edhe Arnold Gjergjaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat