​Sot bëhet varrimi i legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci

Boksi

​Sot bëhet varrimi i legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci

Më: 12 maj 2022 Në ora: 08:45
Xhevdet Peci

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit legjendës së futbollit të Kosovës, Xhevdet Peci.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në ora 16:30, në fshatin Zhazhë në Komunën e Mitrovicës, bëri të ditur dje Federata e Boksit të Kosovës.

Në përkujtim të legjendës së boksit kosovar, homazhet do të mbahen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim nga ora 09:00 deri në ora 12:00, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, me fillim nga ora 19:30 do të mbahet një mbledhje përkujtimore për ish-boksierin Xhevdet Peci, në Qendrën e Kulturës në Mitrovicë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat