Donjeta Sadiku shkëlqen, fiton sfidën e parë në Kampionatin Botëror

Boksi

Donjeta Sadiku shkëlqen, fiton sfidën e parë në Kampionatin Botëror

Më: 12 maj 2022 Në ora: 19:54
Donjeta Sadiku shkëlqen, fiton sfidën e parë në Kampionatin Botëror

Boksierja e Kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, e ka nisur mbarë Kampionatin Botëror, që po mbahet në Stamboll.

Ajo ka shënuar fitore bindëse 5:0 ndaj japonezes, Ayska Taguchi, kategoria 57-60 kg.

Fitore e madhe e boksieres tonë e cila synon medalje.

"I urojmë fat dhe suksese, bursistes tonë olimpike Paris 2024, në 1/8 e finales", uron Komiteti Olimpik i Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat