Donjeta Sadiku, një fitore larg medaljes

Boksi

Donjeta Sadiku, një fitore larg medaljes

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:27

Donjeta Sadiku ka shënuar tjetër fitore bindëse në Kampionatin Botëror “Stamboll 2022”.

Ajo mundi 5:0 Jocelyne Tshamala nga Kongo, kategoria 57-60 kg,-

Me këtë fitore, Sadiku u kualifikua në çerekfinale dhe është vetëm një fitore larg medaljes botërore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat